Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/v2885/public_html/alus_uudis.php on line 6

Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/v2885/public_html/alus_uudis.php on line 15
Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirik - uudised - Maavärina ohvritele Indoneesias antakse abi
 Uudised Eesti     
 

Indoneesia pärast maavärinat

Maavärina ohvritele Indoneesias antakse abi

Täna, 31. mail, peaks saabuma Indoneesiasse Kiriku ja Islami Ülemaailmse Abiorganisatsiooni koostööna transpordilennuk Boeing 747, mis on täis hädaabitagavarasid. Üheskoos reageeriti pakilisele abipalvele, mille edastasid Indoneesia riigiametnikud pärast laupäeval Indoneesiat tabanud 6,3 pallist maavärinat. Maavärinas hukkus rohkem kui 5500 inimest ning kümned tuhanded said haavata ja jäid kodutuks.

"Meie õigeaegne reageerimine päästab siin tõepoolest inimelusid," ütles Islami Ülemaailmse Abiorganisatsiooni juhatuse liige, Mokhtar Shawky.

Rohkem kui kaheksa liigendveoautotäit Salt Lake Cityst Kiriku sotsiaal- ja humanitaarabi ladudest pärit meditsiini- ja hügieenitarbeid ning muid tagavarasid laeti transpordilennukile teisipäeva pärastlõunal. Indoneesia Saatkond on teavitanud, et lennuki saabudes laetakse tagavarad helikopteritele, mis toimetavad need enim abi vajavatesse piirkondadesse. Indoneesia riigi ja IÜA meeskonnad töötavad Indoneesias üheskoos, et hinnata jätkuvalt olukorda ja anda seejärel teada piirkonna vajadustest.

"Me koordineerime kõike nii, et mitte teha sama, mida teised organisatsioonid juba teevad," ütles Kiriku Sotsiaalabiteenistuse Osakonna humanitaarabi päästeteenistuse juhataja Garry R. Flake. "Tuleb reageerida asjakohaselt ja väga kiiresti."

Kuigi Kiriku liikmed said veidi kannatada, on teavitatud, et kõigi misjonäride ja liikmete olukord on turvaline. Kolme liikme kodud hävinesid ja neljale kodule said osaks suuremad kahjustused.

Kui maavärin Yogyakarta läheduses aset leidis, reageerisid Indoneesia Kiriku juhid ja liikmed otsekohe, valmistades ja seejärel serveerides 2000 einet puuduses olijatele, jagades hügieenikomplekte ning ostes välivoodeid, madratseid ja tekke ning toimetades need ortopeediahaiglasse, kuhu paljud tulid arstiabi saama.

Maavärin, mis tabas Jakartast 370 km kaugusele jäävat Java saart, ei ole esimene looduskatastroof, mis paneb Kiriku ja IÜA üheskoos ohvritele abi andma. Nad tegid koostööd ka pärast 2004. aasta hiidlainet ja möödunud aastal Pakistani tabanud maavärinat.

"Me oleme üliheades suhetes," ütles härra Shawky. "Me peame tõeliselt lugu Kiriku ettevõtmistest. Meil on tunne, et me täiendame teineteist.... Lõpptulemusena aidatakse rohkem inimesi enamates maailma paikades.... Sellel pole võrdväärset."

IÜA, mille missiooniks on kõrvaldada vaesus ja kannatused, annab kõigepealt abi ja aitab seejärel inimestel taas eluga edasi minna.

Kirik suudab varustada tagavaradega nii kiiresti tänu Kiriku liikmetelt saadud annetustele ning kuna Kiriku juhid rõhutavad ettevalmistatuse ja puuduses olijate abistamise tähtsust.

1985.–2005. aastani on Kirik andnud abi 177 suurema katasroofi puhul, nagu näiteks orkaanid Katrina ja Rita 2005. aastal, leetrite vastu vaktsineerimise kampaaniad Aafrikas 2004. ja 2005. aastal ning Floridas ja Kariibi saartel antud orkaaniabi 2004. aastal. Viimase 20 aasta jooksul on Kirik jaganud ka 51 480 tonni toitu, 7 697 tonni meditsiiniseadmeid ja 68 923 tonni riideid.

© 2006 Kõik õigused kuuluvad Intellectual Reserve, Inc.

 

 

© 2005 Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirik – kõik õigused reserveeritud.