Uudised Eesti     
 

BYU Rahvatantsuansambli liikmed ehtsates rahvariietes oma tavapäraseid tantsusamme esitamas

Rahvatantsijad alustavad rahvusvahelist ringreisi

Andrea Lund
19. juuni 2006

Sel suvel läheb BYU Rahvusvaheline Rahvatantsuansambel välisriikidesse, kus ansambel veel kunagi käinud ei ole, kuid reisib ka ühte ammusesse lemmikpaika.

Rahvatantsijatele esitati eriline kutse esineda 4. juuli pidustuste puhul Ameerika Ühendriikide Saatkonnale Eestis, kus esinetakse paljudele tähtsatele ametikandjatele.

"Tegu on päris prestiižika kutsega ja mulle tundub, et selline võimalus nendes riikides Ameerika 4. juulit tähistada on meie üliõpilaste jaoks suurepärane ja väga lõbus kogemus," ütles Rahvusvahelise Rahvatantsuansambli kunstiline juht Ed Austin.

Esinemisreiside koordineerija Jonathan Wood ütles, et Eesti president on nendel pidustustel minevikus osalenud ja on täiesti võimalik, et ta tuleb ka sel aastal.

Rühm alustas oma ringreisi eile, sõites Eestisse, Lätisse ja Leetu. Rühm ei ole nendes riikides varem käinud ja paljudele rühma liikmetele on see esimene rahvusvaheline ringreis.

"Ma ootan seda ringreisi nii väga, kuna see on rahvusvaheline," ütles hiljutine kooli lõpetanu Jamon Andelin Nevada osariigist Sparksist. "Meil on vähem etendusi ja seega rohkem aega vaatamisväärsusteks ning kultuuri ja rahvaga tutvumiseks."

Balti riikides mahuvad rühma ajakavva kohalikud festivalid.

"Selline kogemus saab mulle osaks vaid kord elus, kui saan minna maailmas kuskile, kus ma veel käinud pole, ja jagada oma andeid teiste inimestega," ütles viimase kursuse üliõpilane Quincy Robinson Mehhikost Colonia Dublanist.

Rahvatantsijad esinevad Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kiriku kohalikele liikmetele ja peavad koos nendega küünlavalgusõhtuid.

"Me võtame seda kui suurepärast võimalust aidata neil tutvustada evangeeliumi nende enda kodumaal," ütles Austin.

Etteasted annavad VAP Kiriku liikmetele hea võimaluse kutsuda oma sõpru tegema veidi misjonitööd, ütles ta.

Pärast Euroopa reisi naaseb rühm ühe erilise kutse tõttu Põhja-Ameerikasse.

Ringreis lõpeb Drummondville´i Maailmafolkloori Festivali külastamisega Quebecis Kanadas.

"See festival on üks parimaid rahvatantsupidusid maailmas," ütles Andelin.

Oma 25. aastapäeva puhul kutsusid peokorraldajad mõned oma lemmikrühmad uuesti esinema ja ka BYU rühm sai spetsiaalse osavõtukutse.

"Minu arvates on see Drummondville´i festival üks maailma parimaid festivale, millest me oleme kunagi osa võtnud," ütles Austin. "Nende programm ja festivalikorraldus on väga põnev. Nad toovad festivalile tuhandeid inimesi."

Kokkuvõttes peaks kogu see ringreis olema rühma jaoks üks põnev kogemus, ütles Austin.

"See aeg saab olema imeline, kuna me ei esine ainuüksi ameeriklastena välismaal, vaid meil on võimalik puutuda kokku imeliste inimestega," ütles ta.

©2006 BYU NewsNet

 

 

© 2005 Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirik – kõik õigused reserveeritud.