Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/v2885/public_html/alus_uudis.php on line 6

Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/v2885/public_html/alus_uudis.php on line 15
Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirik - uudised - Apostel Vanem Dieter F. Uchtdorf
 Uudised Eesti     
 

Vanem Dieter F.Uchtdorf

Apostel Vanem Dieter F. Uchtdorf

Vanem Dieter F. Uchtdorf on Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kiriku Kaheteistkümne Apostli Kvoorumi liige alates 2. oktoobrist 2004. 1994. aasta aprillist on ta teeninud üldjuhina ja 2002. aasta augustist kuni praeguse kutse saamiseni teenis ta Seitsmekümnete Kvoorumi juhatuses. Vanem Uchtdorf sündis 6. novembril 1940 tollases Tšehhoslovakkias Mährisch-Ostraus Karl Albert ja Hildegard Else Opelt Uchtdorfi perekonnas. Ta kasvas üles Saksamaal Zwickaus, kus tema perekond liitus kirikuga 1947 aastal.

Ta õppis inseneriks ja jätkas oma haridusteed Saksamaal Colognes, õppides seal haldusjuhtimist ja hiljem rahvusvahelist ärijuhtimist Šveitsis Lausannes. Vanem Uchtdorf liitus 1959. aastal Saksamaa õhujõududega ning sai oma piloodi paberid Ameerika Ühendriikides Texases Big Springis ning omandas lahingulennuki piloodi kutse USA-s Phoenixis.

1965. aastal alustas vanem Uchtdorf tööd Lufthansa piloodina. Aastatel 1970–1996 töötas ta lennuki kaptenina, lennates arvukate lennukitüüpidega ja lõpetas oma karjääri lennates Boeing 747-ga. Ta on töötanud mitmetel juhtivatel kohtdel, sealhulgas lennukooli juhatajana, pardateenuste direktorina ja lennumeeskondade juhatajana. Ajal, mil ta kutsuti teenima üldjuhina, oli ta Lufthansa lennuoperatsioonide vanem asepresident ja peapiloot. Samas oli ta ka Rahvusvahelise Lennutranspordi Assotsiatsiooni Lennuoperatsioonide Komitee esimees. Ta on töötanud mitmete avaliku võimu ja ärijuhtide komiteede juhatuses.

Vanem Uchtdorf abiellus 14 detsembril 1962 Harriet Reichiga. Neil on kaks last ja kuus lapselast. Nüüd, teenides apostlina, asub vanem ja õde Uchtdorfi alaline kodu Ameerika Ühendriikides.

Vanem ja õde Uchtdorf armastavad reisida. Nad on külastanud suurt osa maailmast. Neile meeldib matkamine, tantsimine, klassikaline muusika ja nad naudivad ajaveetmist oma laste ja lastelastega, kes elavad Euroopas. 2004. aastal, enne apostliks kutsumist, külastasid vanem ja õde Uchtdorf ka Eestit.

 

 

 

© 2005 Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirik – kõik õigused reserveeritud.