Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/v2885/public_html/alus_uudis.php on line 6

Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/v2885/public_html/alus_uudis.php on line 15
Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirik - uudised - Suri vanem James E. Faust
 Uudised Eesti     
 

Vanem James E. Faust

Suri vanem James E. Faust

SALT LAKE CITY, USA 10. august 2007 Vanem James E. Faust, teine nõuandja Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kiriku Esimeses Presidentkonnas, suri täna varahommikul oma kodus perekonna keskel.

Vanem Faust (87) teenis Esimese Presidentkonnas alates 1995. aastast ning kokku Kiriku üldjuhina 35 aastat. Kiriku ametlik avaldus teatab, et vanem Faust suri „seoses oma vanusega“.

Vanem Faust määrati teiseks nõuandjaks Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kiriku Esimeses Presidentkonnas 12. märtsil 1995. Esimene Presidentkond on kõrgeim Kiriku valitsev organ.

Enne seda oli ta teeninud 16 aastat apostlina (alates 1. okt. 1978) Kaheteistkümne Kvoorumis (Kaheteistkümne Apostli Kvoorum on tähtsuselt teine valitsev organ) ning varem samuti Seitsmekümnete Esimese Kvoorumi juhatuse liikmena (organ, kus teenivad samuti kõrgemad Kiriku juhid) ja Kaheteistkümne Kvoorumi abilisena. Vanem Faust on teeninud ka regionaalse esindajana, vaikonna juhatajana ja piiskopina ning teeninud misjonil Brasiilias 1939–1942.

Vanem Faust sündis 31. juulil 1920 Ameerika Ühendriikides, Utah osariigis Deltas. Koos abikaasa Ruth Wrightiga on neil viis last, 25 lapselast ja 28 lapse-lapselast.

 

 

 

© 2005 Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirik – kõik õigused reserveeritud.