Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/v2885/public_html/alus_uudis.php on line 6

Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/v2885/public_html/alus_uudis.php on line 15
Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirik - uudised - Kiriku president nimetas uued juhid
 Uudised Eesti     
 

Vanem Quentin L. Cook (vasakul) ja president Henry B. Eyring pressikonverentil peale ametisse nimetamist

Kiriku 177. sügisesel Üldkonverentsil 6. oktoobril 2007 nimetas Kiriku president Gordon B. Hinckley ametisse uued juhid.

Henry B. Eyring kutsuti teenima teise nõuandjana Kiriku Esimeses Presidentkonnas (kolmeliikmeline Kiriku kõrgeim organ). Esimese nõuandjana jätkab president Thomas S. Monson, kes on teeninud apostlina 44 aastat. Vanem Quentin L. Cook kutsuti teenima Kaheteistkümne Apostli Kvoorumisse. Tühi koht nii Esimeses Presidentkonnas kui Kaheteistkümne Apostli Kvoorumis tekkis seoses president James E. Fausti surmaga augusti kuus.

Mõlemal mehel on suured kogemused ka maistes teadmistes: president Eyringul on bakalaureuse kraad füüsikas Utah Ülikoolist ning MBA ja doktori kraad ärijuhtimises Harvardi Ülikoolist. Vanem Cook on olnud tegev äri ja õiguse valdkonnas. Tal on poliitteaduste bakalaureuse kraad Utah Riiklikust Ülikoolist ning õigusteaduste magistri kraad Stanfordi Ülikoolist.

Ajal, mil ta kutsuti apostliks, oli vanem Cook Seitsmekümnete Esimese Kvoorumi liige. Vanem Cook on erinevatel aegadel teeninud erineval tasemel Kiriku juhtpositsioonidel alustades koguduse juhatajana kuni oma praeguse ametini. Ta on olnud Põhja-Ameerika loode regiooni juhataja ning juhatanud Kiriku Filipiinide ja Vaikse ookeani piirkonda. Hiljuti teenis Vanem Cook Misjonäride osakonna juhatajana. Enne täiskohaga Kiriku juhtimisele pühendumist, on ta töötanud juhtival kohal tervishoiu sfääris ja California advokaadifirmas.

 

 

 

© 2005 Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirik – kõik õigused reserveeritud.