Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/v2885/public_html/alus_uudis.php on line 6

Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/v2885/public_html/alus_uudis.php on line 15
Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirik - uudised - Küünlavalgusõhtu Helsingi templi presidendiga
 Uudised Eesti     
 

vanem ja õde Luthy Tallinnas 17. veebruaril 2008

Küünlavalgusõhtu Helsingi templi presidendiga16. veebruaril toimus Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kiriku Tallinna kogudusehoones küünlavalgusõhtu Helsingi templi presidendi Melvin J. Luthy ja tema abikaasa Anne-Maj Luthyga. Kohaletulnud võisid nautida kontsentreeritud kogust Vaimu, mis täitis sakramendisaali.

Õde Luthy jagas mõtteid vaimsest pöördumisest, mis on kujundlikult nagu liblikavastsest liblikaks muundumine. Olles veel tõugustaadiumis tuleb rakendada usku, et ühel päeval võime saada (vaimses mõttes) imekauniteks liblikateks. Ta lisas ka, et kuigi looduses ei muundu liblikad kunagi tagasi tõukudeks, siis inimeste puhul on paraku nii, et need, kes on kord olnud südames pöördunud - alandlikud, kannatlikud, ustavad, meelt parandavad, võivad, kui nad lepingutest kinni ei pea, jällegi kõvasüdamelisteks muutuda, oma kõvasse kookonisse naasta.

Vanem Luthy, kes kõneles pärast oma abikaasat, sisendas nii oma olemuse kui ka sõnadega kohalolijatesse optimismi. Tema kõne sõnumiks oli: „pöörake oma silmad ülespoole”. Just nagu Iisraeli rahvast kästi Moosese tehtud vaskmao poole vaadata, et nad võiksid mürkmadude hammustustest terveneda, nii peame meie vaatama Kristuse poole, et nii vaimselt kui ka füüsiliselt terveneda.

Ta rõhutas ka, et alandlikkus ja usklik olemine ei tähenda, et peaksime olema tõsised ning masendunud. Vastupidi, seda pühakirjad meile ei õpeta. Meil kästakse tõsta oma silmad ja rõõmustada, tõsta üles allavajunud käsi, olla rõõmsameelsed. Ta lisas, et evangeelium on rõõmusõnum ning toob usklikele alati õnne.

Seega võtkem õppust neist sõnadest, püüeldes vaimseks „liblikaks” saamise poole, olles sealjuures rõõmsameelsed ning suunates oma pilgud Kristusele.

 

 

 

© 2005 Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirik – kõik õigused reserveeritud.