Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/v2885/public_html/alus_uudis.php on line 6

Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/v2885/public_html/alus_uudis.php on line 15
Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirik - uudised - Helsingi templi torn asetati hoonele
 Uudised Eesti     
 
Templi torni paigale asetamine.
Helsingi templi torn asetati hoonele


Varajasel hommikutunnil 12. aprillil 2005 tõsteti Helsingi templi torn kevadiste päikesekiirte soojuses ülesse oma paigale.

Torn toodi juba mõni nädal varem templi juurde, kus torn sai vask-katte. Vasega kaetud torn särab nüüd eredalt kuid ajapikku muutub vask tuhmiks ja lõpuks rohekaks.

Torn oli valmis püsti asendis templi kõrval ja selle tippu kinnitati kraanakonks. Tornkraana kõrgus sobis just parajasti tõstmaks raske torn oma õigele kohale. Torni alumine osa ja selle külge kinnituv ehitise osa saavad samuti vask-katte.
Oli huvitav vaadata kuidas kraana konks kinnitati torni otsa ja see hakkas tasapisi kerkima oma koha poole, kus see seisaks kui märk Issanda kojast.

Kõik laabus täielikult plaanide kohaselt ja professionaalsed ehitusmehed tegid head koostööd torni tõstes. Kohal, ajaloolist hetke jälgimas, olid templi ehitusprojekti juhatajad ja ka inimesed arhitektuuribüroost.

Torni tippu tuleb hiljem veel ka kullatud ingel Moroni kuju, mis seisab ka enamuse teiste kiriku templite tornides. Praegusel hetkel on kirikul 120 töötavat templit. Peale Helsingi templi on ka veel mõned teised, mida alles ehitatakse või planeeritakse.

 

 

© 2005 Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirik – kõik õigused reserveeritud.