Uudised Eesti     
 

Tempel

Kuulutati välja viie uue templi ehitus

Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kiriku 180. sügisese üldkonverentsi esimesel istungil laupäeval 2. oktoobril 2010 kuulutas Kiriku president Thomas S. Monson välja viie uue templi ehituse. Uued templid ehitatakse Portugalis Lissaboni, Ameerika Ühendriikides Connecticuti osariiki Hartfordi ja Indiana osariiki Indianapolisse, Mehhikos Tijuanasse ning Filipiinidel Urdanetasse. Need uued templid on Kiriku esimesed templid Portugalis ja vastavates Ameerika osariikides. Urdaneta tempel on Kiriku kolmas tempel Filipiinidel ja Tijuana tempel on Mehhiko kolmeteistkümnes tempel.

Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kiriku liikmetele on tempel „Issanda koda”, kõige püham koht maa peal. Kui kogudusehoonetes toimuvad pühapäevased jumalateenistused ja nädalased üritused, siis templid on avatud terve nädala ja pühapäeviti suletud.

Templitalitused seovad perekonnad kokku igaveseks, õpetavad elu mõtet ning selgitavad Jumala päästmisplaani. Templiskäimine tugevdab viimse-aja pühade pühendumust elada kristlike põhimõtete järgi, rõhutab isiklikku vaimset kasvu ja suurendab perele pühendumist.

Hetkel on üle kogu maailma 134 toimivat templit, seitse on ehituses ja 16 templi ehitus on välja kuulutatud.

 

 

© 2005 Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirik – kõik õigused reserveeritud.