Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/v2885/public_html/alus_uudis.php on line 6

Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/v2885/public_html/alus_uudis.php on line 15
Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirik - uudised - Meenutusi möödunud aastast.
 Uudised Eesti     
 

Isetehtud tekke üle andmas

Eesti ringkonnas möödus läinudaastane jõuluaeg teguderohkelt.

Detsembrikuu jooksul tegid Eesti koguduste Abiühingute õed ja Algühingute lapsed koostööd, valmistades jõulukaarte Eesti sõduritele Afganistanis. Ühise töö tulemusena andsime 16. detsembril Eesti Kaitseväele üle 153 jõulukaarti, mille Kaitseväe Logistikakeskus Afganistani toimetas. Kaitseväel oli kaartide üle hea meel. Nad ütlesid, et oleme oma tegevusega ka teistele Eestis eeskujuks ning innustuseks. EKV avaldas 20. detsembril oma sisemisel veebilehel meie tegevust kajastava artikli. Samasisuline lühem artikkel ilmus 22. detsembril EKV kodulehel www.mil.ee. 3. jaanuaril saabusid Afganistanist Eesti kontingendi tänusõnad kaplan kapten Endel Apsaloni vahendusel, kelle sõnul olid Afganistani saadetud tervituskaardid ja kirjad väga toredad. „Oli näha, et inimesed on vaeva näinud ja et meile mõeldakse kodus,” sõnas kapten Apsalon.

2010. aasta sügisel otsustasid Tallinna 2. koguduse Algühingu lapsed teha „Usk Jumalasse” programmiga seoses projekti, mis sel korral oleks veidi erinev. Projekti juhtinud õde Sonntag sõnas järgmist: „Meie soov oli teha midagi kogukonna, mitte perede ja koguduse heaks nagu tavaliselt. Me otsustasime õmmelda kolm flanelltekki. Tahtsime anda need lastele, kes saaksid seeläbi tunda, et neid armastatakse.” Tekkide valmistamiseks kulus mitmeid tunde, misjärel lapsed ja nende juhid andsid tekid 22. detsembril üle Lastekeskusele Tähetorn, mis on tugikeskus põhikooliealistele lastele. „Teistele head tehes tunnevad õnne ja rõõmu nii saajad kui andjad,” lisas õde Sonntag.

Jõulude ajal jätkati ka kontsertide traditsiooni. 20. detsembril tõid Tartus Raekoja platsil jõuluhelinaid möödujate südamesse misjonärid ja Tartu koguduse liikmed. Üheskoos esitati nii eesti- kui ingliskeelseid jõululaule. Koori laulmise ajal tutvustasid kaks misjonäri kuulajaskonnale Kirikut, jagades kohalolijatele Kiriku sõnumit tutvustavaid filme ja Mormoni Raamatuid. Vanem Jenkinsi sõnul saatis kontserti edu. Leiti viis huvitatut, kellega lähitulevikus evangeeliumi jagada.

24. detsembril Tallinna kogudusehoonest kõikidesse kogudustesse edastatud ülekanne tõi lisaks laste häältele rõõmu ka kitarri- ja viiulimängu ning ansambli- ja koorilauluga. Suur tänu kõikidele esinejatele, kelle hulgas oli ka inimesi väljastpoolt Kirikut. Ettekandmisele tulnud muusikapalad läksid südamesse ja aitasid luua just selleks tähtsaks päevaks sobiva meeleolu.

 

 

© 2005 Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirik – kõik õigused reserveeritud.