Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/v2885/public_html/alus_uudis.php on line 6

Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/v2885/public_html/alus_uudis.php on line 15
Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirik - uudised - 150 miljones Mormoni Raamat
 Uudised Eesti     
 
150 miljones Mormoni Raamat


Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kiriku kasvades trükitakse üha enam ka Mormoni Raamatut. Kui Mormoni Raamatu esimene eksemplar ilmus trükist 181 aastat tagasi, siis hiljuti nägi trükivalgust 150 miljones Mormoni Raamat.


Eri keeltes Mormoni Raamatud

„Issand tõi Mormoni Raamatu esile ajal, mil trükkimise võimalused selle ulatuslikule levikule kaasa aitasid,” ütles Kiriku president Thomas S. Monson (Special Witness of Christ, 2000). „Kaasaegsed trükipressid võimaldavad Kirikul trükkida ja välja jagada miljoneid Mormoni Raamatuid aastas.”

Tänaseks on Mormoni Raamat tõlgitud 82 keelde. Lisaks sellele on raamatu üksikute osade tõlge ilmunud 25 keeles. Raamatu tasuta eksemplare aitavad kõikjal maailmas jagada rohkem kui 52 000 põhimisjonäri. Tasuta eksemplare saab tellida ka aadressil http://www.jeesusekristusekirik.ee/mail_form.html.

Mormoni Raamatu esimene trükk ilmus inglise keeles 1830. aastal Ameerika Ühendriikides Palmyras. Eestikeelne Mormoni Raamat ilmus trükist 2000. aasta jaanuaris. Raamatut on nimetatud Kiriku päiskiviks ja Kiriku liikmed on algusest peale pidanud seda võrdväärseks pühakirjaks Õpetuse ja Lepingute, Kallihinnalise Pärli ja Piibliga. Mormoni Raamat ei asenda Kiriku liikmete jaoks Piiblit. Niihästi Mormoni Raamat kui ka Piibel on jutlustamisel ja pühakirjade uurimisel võrdväärsed. Ühe hiljutise Ameerika Ühendriikides läbi viidud uuringu kohaselt on viimse aja pühade teadmised Piiblist teiste usuliste rühmitustega võrreldes märkimisväärselt paremad. 2003. aastal arvati Mormoni Raamat Ameerikat muutnud kahekümne raamatu hulka (20 Books That Changed America. Book magazine, juuli / august 2003).

2007. aasta oktoobris sõnas Kiriku endine president Gordon B. Hinckley, et „kriitikud on kõik need aastad püüdnud seda fenomeni seletada. Nad on rääkinud selle vastu. Nad on seda naeruvääristanud. Kuid raamat on kõik selle üle elanud ja tema mõju täna on suurem kui kunagi varem”. Lisaks 150 miljonile trükieksemplarile on raamatu ingliskeelne veebiversioon kättesaadav ametliku veebilehe http://lds.org/scriptures/bofm?lang=eng vahendusel.

 

 

 

© 2005 Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirik – kõik õigused reserveeritud.