Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/v2885/public_html/alus_uudis.php on line 6

Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/v2885/public_html/alus_uudis.php on line 15
Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirik - uudised - Esimene üle-eestiline teenimispäev
 Uudised Eesti     
 

Esimene üle-eestiline teenimispäev

Esimene teenimispäev Eesti ringkonnas toimus laupäeval, 17. septembril. Tallinna, Tartu, Pärnu ja Narva koguduste liikmed koos oma sõpradega jagunesid hommikul rühmadesse ja suundusid toredate inimeste juurde, kes mõne ettevõtmise juures veidi abi vajasid. Abivajajate leidmisel tulid meile appi kohalikud omavalitsused ja päevakeskused, aga ka liikmed ise, kes ühest või teisest abivajadusest teadlikud olid. Mõneti oli abikäsi rohkemgi, kui inimesi, keda aidata ning seetõttu jõuti appi ka oma koguduste liikmetele.

Abisaajate seas oli eakaid inimesi, puuetega inimesi, puudustkannatavaid perekondi, emasid ja lapsi. Pesti aknaid, koristati, parandati mööblit, klopiti vaipu, vahetati kardinaid, veeti prügi, tehti torutöid, värviti ja ehitati, niideti muru, saeti, lõhuti ja laoti puid ning tehti mitmesuguseid aiatöid, kühveldati sütt, käidi poes ning aeti niisama juttu. Räägiti ka evangeeliumist, kui inimesed selleks ise soovi avaldasid.

Teenimisele aitas kaasa väga ilus ilm, mis meele rõõmsaks tegi. Ka rõõmustati abilisi kiidusõnade ja isegi luuletusega.Üks armas inimene, keda külastati, teatas, et tema juures pole kunagi nii hästi koristatud. Ka liikmed ise jäid oma päevaga väga rahule. Mõni läheb veel järgmiselgi nädalal kellelegi appi. Paljud avaldasid soovi, et seda projekti tuleb korrata nii pea, kui võimalik. Täiskasvanud polnud ainsad, kelle arvates oli teenida mõnus. Päeva lõpetuseks teatas 11-aastane Richard: „Ma pean ütlema, et täitsa tore oli!”

Eesti ringkonna juhataja Erki Kõiv ütles teenimispäeva kokku võttes: „Tahaksin tänada kõiki, kes oma tegemiste kõrvalt leidsid aega tulla kodust välja, et aidata neid, kes seda tõesti vajasid ja olla tööriistaks Issanda käes, et seeläbi õnnistada meie ligimesi. Teenimispäeval osalejad tundsid siirast rõõmu lihtsatest ja väikestest asjadest. Taaskord saime kinnitust kuningas Benjamini sõnadele Mormoni Raamatus, „et kui te olete oma kaasinimeste teenistuses, te olete ainult oma Jumala teenistuses” (Mo 2:17).”

 

 

© 2005 Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirik – kõik õigused reserveeritud.