Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/v2885/public_html/alus_uudis.php on line 6

Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/v2885/public_html/alus_uudis.php on line 15
Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirik - uudised - Küünlavalgusõhtu patriarh Neuenschwanderiga
 Uudised Eesti     
 

Küünlavalgusõhtu patriarh Neuenschwanderiga

Kolmapäeval, 24. oktoobril toimus Tallinna kogudusehoones küünlavalgusõhtu Kiriku emeriitüldjuhi ja patriarhi Dennis Bramwell Neuenschwanderiga. Vanem Neuenschwander kutsuti patriarhiks kaks aastat tagasi ja tema küünlavalgusõhtu teema puudutas vaimuande ehk midagi, millest patriarhaalses õnnistuses ikka räägitakse.

Vanem Neuenschwanderi sõnul on vaimuannid kindel märk Jeesuse Kristuse evangeeliumist. Need annid kuuluvad selle juurde.

Tsiteerides alustuseks pühakirjasalmi ÕL 6:10: „Vaata, sul on and, ja oma anni tõttu oled sa õnnistatud. Pea meeles, et see on püha ja tuleb ülalt,” ütles vanem Neuenschwander, et and on miski, mille Taevaisa on meile andnud ja kui Taevaisa midagi annab, on see püha.

Käsitledes 11. salmi: „Ja kui sa küsid, saad sa teadma saladusi, mis on suured ja imepärased; seepärast, sa pead rakendama oma andi, et sa võiksid jälile jõuda saladustele,” rääkis vanem Neuenschwander, et Jumala kuningriigi saladused on tihtipeale väga tavaliste pakendite sees, ehk isegi nii tavaliste, et me ei tunne neid ära. Issand paneb nad otse meie vaatevälja kõigile näha, aga vaid vähesed näevad. Ta ei pea neid peitma, vaid meil on vaid vaja silmi, et näha. Jumala saladused on lähedaselt seotud talitustega.

Andide ja saladustele jälilejõudmise mõte on aidata teistel saada teada tõde. Pariarhaalsed õnnistused annavad teada paljudest õnnistustest. Ärge suhtuge oma andi kergemeelselt, jättes selle arendamata. Ärge kunagi arvake, et teie and polegi mingi and ja et patriarh ei tea, mida ta räägib. Issand annab ande ja ootab, et me neid kasutaksime.

Peatudes 6. osa 6. salmil: „…Pidage kinni minu käskudest ja püüdke esile tuua ja jalule seada Siioni aadet,” pööras vanem Neuenschwander tähelepanu sõnale püüdke. Ande ei anta vaid neile, kes peavad kõiki käske, vaid ka enamusele meist, kes püüavad. Kas Issand pole mitte helde?! Ta annab oma imelisi ande neile, kes pole täiuslikud, aga tahavad olla.

Lõpetuseks esitas vend Neuenschwander kõigile üleskutse ludega oma patriarhaalset õnnistust sageli, et oma ande meeles pidada. Kui me annid unustame või neid ei kasuta, poleks me neid nagu kunagi saanudki. Ande on palju ja igale inimesele on antud and. Lugege oma õnnistust, uurige seda, saage sellega tuttavaks, õppige see pähe ja jätke meelde. Issand õnnistagu teid selle tegemisel!

 

 

© 2005 Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirik – kõik õigused reserveeritud.