Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/v2885/public_html/alus_uudis.php on line 6

Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/v2885/public_html/alus_uudis.php on line 15
Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirik - uudised - Pärnu kogudus tähistab kümnendat aastapäeva
 Uudised Eesti     
 

Pärnu kogudus tähistab kümnendat aastapäeva

Esmaspäeval 18. augustil 2003 saadeti neli misjonäri Pärnusse, et avada linn evangeeliumi kuulutamisele. Esimene sakramendikoosolek peeti kuus päeva hiljem äärmiselt tagasihoidlikes tingimustes. Kohal olid paar kirikuga tutvujat, liige Tartust ja neli misjonäri.

Viimase kümne aasta jooksul on toimunud palju muutusi Pärnu koguduses. Esialgu kohtus kogudus Lõuna 2A hoones, kus igapäevaselt oli lasteaed puuetega lastele. Talvel oli seal külm ning ruum nägi välja nagu suur elutuba. Mõni aeg hiljem kirik kolis Lõuna 18 majja, kus renditi ruume pühapäeviti ning kus valitses hea atmosfäär. Lõpuks kolis kirik Põhja 3 aadressile (seal kohtutakse ka praegu), kus ollakse ainukesed üürnikud.

Koos muudatusega kogunemiskohtades on kaasnenud ka koguduse tugevnemine aastate jooksul. 2010. aastal peale mitmeid aastaid misjonäride teenimist koguduse juhatajatena, kutsuti esimene kohalik liige, vend Raid, teenima koguduse juhatajana. Käesoleval kuul kutsuti koguduse konverentsil teine kohalik liige, vend Tšekmarjov, teenima uue koguduse juhatajana. Nüüdseks on Pärnu koguduses ametlikult üle saja liikme. Siiani valitseb koguduses aga kodune tunne. Misjonitöö õhtud, koguduse mänguõhtud on näited sellest kuidas koguduse liikmetele meeldib koos aega veeta. Neid liikmeid, kes on jätnud selle maailma, kolinud mujale või ei ole enam aktiivsed mäletatakse siiski alati.

 

 

© 2005 Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirik – kõik õigused reserveeritud.