Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/v2885/public_html/alus_uudis.php on line 6

Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /home/v2885/public_html/alus_uudis.php on line 15
Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirik - uudised - Vanem L. Tom Perry
 Uudised Eesti     
 

Vanem L. Tom Perry30. mail 2015 suri oma kodus vanem L. Tom Perry Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kiriku Kaheteistkümne Apostli Kvoorumist. Ta oli 92-aastane (sündis 5. aug 1922).

Vanem Perry pühitseti Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kiriku apostliks 1974. a aprillis, olles teeninud Kaheteistkümne abilisena alates 1972. aastast. Vanem Perry suur kasv ja entusiastlik ning optimistlik stiil tegid temast jõulise ja populaarse kuju Kiriku liikmete seas kogu maailmas.

„Ma arvan, et teda jäädakse mäletama kui sooja ja lahket inimest, kellele meeldisid inimesed ja kellele meeldisid kõik Kiriku liikmed ning see, et ta neid hindas,” ütles vanem Quentin L. Cook Kaheteistkümne Apostli Kvoorumist. Vanem Cook ütles, et samuti jäädakse mäletama vanem Perry tunnistust Jeesusest Kristusest. „Tom Perry jagas vägevat tunnistust Jeesusest Kristusest. Ta tundis Päästjat ja armastas Teda.”

„Peame olema julged oma tunnistuses Jeesusest Kristusest,” õpetas vanem Perry Kiriku 2011. a sügisesel üldkonverentsil. „Me tahame, et teised teaksid, kuidas me usume Teda olevat inimkonna ajaloos kesksel kohal. Tema elu ja õpetused on aluseks nii Piiblile kui ka teistele raamatutele, mida pühakirjadeks peame.”

Nagu Uue Testamendi aegseid apostleid, kutsutakse ka viimse aja pühadest apostleid olema Jeesuse Kristuse erilised tunnistajad. Vanem Perry oli üks 15 mehest, kes aitavad juhtida kasvu ja arengut ülemaailmses Kirikus, millel on üle 15 miljoni liikme.

Vanem Perry kõneles tihti usu tähtsusest ühiskonnas, perekonnast ja usuvabaduse säilitamisest, rõhutades, et „olulist südametunnistusevabadust, mis on tihedalt seotud usuvabadusega, tuleb hoolikalt alal hoida ja kaitsta”. Ta tegi lähedalt koostööd teiste usundite juhtidega, et edendada usuvabaduse aateid.

„Tal oli lihtne olek ja ta tundis end väga mugavalt nii tavainimeste seas kui ka presidentide ja valitsejatega ning kohtles neid kõiki võrdselt ning suutis nendega sügavuti ühise keele leida,” ütles vanem Perry poeg Lee Perry.

„Ma arvan, et jääme teda mäletama kui meie pere tšempionit,” ütles Lee Perry.

 

 

 

© 2005 Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirik – kõik õigused reserveeritud.