Uudised Eesti     
 

Peagi esilinastub eesti keeles ülimenukas film „Kohtumine mormoonidega“


5. november 2015

Mida õieti teavad tavalised inimesed mormoonidest? Peaaegu mitte kui midagi! Mõnele meenuvad Conan Doyle’i sünged lood ja teistele mõni kriitiline telesaade, mida nad on näinud. Mormoonide aadressil on visanud nalja paljud ameerika filmid ja koguni multifilmid. Me teame, et mormoonid ei joo alkoholi, ei suitseta ega vannu. Kuid mis on tegelikult nende usu väliste tunnuste taga? Nüüd on käes aeg vaadelda mormoone lähemalt ja saada teada: on nad tõesti ohtlikud? Mis on nende sõnum? Mida võib neist oodata? Usundite puhul osutuvad kõige kõnekamaks usklike teod.

Film „Kohtumine mormoonidega” tutvustab Kirikut seestpoolt ja jutustab lugusid maailma eri paigus elavatest põnevatest tänapäeva inimestest. Neil kõigil on erinevad huvid ja elutingimused, nad seisavad silmitsi eri katsumuste ja väljakutsetega, kuid igaüks neist püüab iga päev elada Jeesuse Kristuse evangeeliumi järgi ning käia usus igal sammul. Nad on viimse aja pühad.

Lood jalgpallimeeskonna treenerist, kikkpoksi harrastavast neiust, tantsivast piiskopist ja teistest kangelastest panevad teid mormoone nägema teises valguses ning kummutavad stereotüüpe.

See film on osutunud paljudes riikides tõeliseks sensatsiooniks ja seda on saatnud USA-s suur menu: see edestas piletitulu poolest koguni paljusid kassahitte. Pärast filmi vaatamist valdas inimesi elevus, kui nad ütlesid: „Mul tekkis soov olla parem,” ja „On tore õppida tundma teist usku inimesi”. David Archuleta esitatud filmilaulust „Glorious” (eesti k hiilgav) on saanud tõeline hitt ja mõnes mõttes ka headuse ja inimeste potentsiaali uskumise hümn. Nüüd, kus film on paljudes keeltes dubleeritud, esitletakse seda peagi ka Euroopas ja Aasias.

Juba praegu on võimalik alla laadida David Archuleta kuulus singel „Glorious”. Selleks klõpsake lingile bit.ly/downloadglorious . Novembri alguses on piiratud aja jooksul võimalik vaadata YouTube’is ka filmi professionaalselt tõlgitud täisversiooni. Ärge magage maha seda võrratut võimalust saada isiklik vaimne kogemus ja jagada infot Kiriku ja evangeeliumi kohta ka oma sõprade ja pereliikmetega. „Kohtumist mormoonidega” saab juba õige pea arvutiekraanilt, tahvelarvutist või nutitelefonist vaadata. Lihtsalt jälgige meie Facebooki lehe „Mormoonide uudised“ teavitusi!

 

 

 

© 2005 Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirik – kõik õigused reserveeritud.