Uudised Eesti     
 
Noored Naised ja turvakodu päkapikud
Jõulurõõmu turvakodu lastele

Turvakodu - väljaspoolt vaadates tundub tavalise majana, kuid sisse minnes võib leida midagi hoopis erilisemat. Seal elavad poisid ja tüdrukud, kes püüavad antud olukorrast parimat võtta. Algul tunduvad nad täiesti tavaliste noortena, kuid lähemal tundmaõppimisel paistab välja nende julgus, kokkuhoidvus ja lapselik rõõm.

9. detsembril 2005 oligi võimalik Tartu Noortel Naistel üheskoos neid erilisi lapsi külastada ja neile koguduseliikmete tehtud patju viia. Samuti kostitasid noored naised sealseid elanikke maiustuste, laulude, näidendi ja mängudega.

Kuigi algul oli ürituse jaoks planeeritud aeg üsna lühike, siis lõpuks venis see ikkagi palju pikemaks. Keegi ei tahtud ära minna ja nii lükkuski hüvastijätt pidevalt edasi. Lapsed näitasid oma tube ja elamist ning noored naised püüdsid nendega sammu pidada, samal ajal väiksemaid lapsi oma süles või käekõrval hoides. Lõpuks, pärast mitmeid pikki kallistusi ja lubadusi varsti jälle külastada, hakkasid noored naised laste naeru saatel ukse poole liikuma. Väravast väljudes oli veel ukseavas näha lehvitamas kahte väikest särasilmset ja naerusuist "päkapikku".

Jõulud on imeline aeg. Aeg olla perega koos, aeg leppida ära sõbraga, aeg vahetada kinke, kuid ka aeg teha rõõmu neile, kellel on elus vähem vedanud kui teistel. Õnnistus, mis sellega kaasneb, on suur. Kuulda kelleltki, et sa oled nende päeva paremaks teinud või näha lapse näol südantsoojendavat naeratust, teeb igaühe rõõmsaks. Samuti on hea teada, et vähemalt paariks tunniks ei pidanud need noored mõtlema oma probleemidele ja seetõttu võib seda külastust pidada kordaläinuks.

Kuigi jõulud on kiire aeg, peaks ikkagi mõne hetke leidma ka teiste jaoks, sest jõulud on samuti andmise aeg. Nagu ka Jumal andis meile oma Poja peaksime meie olema nõus andma ja ohverdama oma aega. "Nüüd sa võid arvata, et see on minust rumal, aga vaata, ma ütlen sulle, et väikeste ja lihtsate asjadega saadetakse korda suuri asju ja paljudel juhtudel ajavad väikesed vahendid targad segadusse." (Alma 37:6) Heategevuseks ei pea annetama suuri summasid, vaid piisab ka väiksest heateost!

 

 

 

© 2005 Viimse Aja Pühade Jeesuse Kristuse Kirik – kõik õigused reserveeritud.